Transfery. Tytoń o krok od przejścia do PSV Eindhoven

Jak podaje największa w Holandii gazeta sportowa - ?Voetbal International?, Przemysław Tytoń już w najbliższych dniach zostanie piłkarzem PSV Eindhoven. Czterokrotny reprezentant Polski przeszedł już testy medyczne w trzecim klubie ubiegłego sezonu i za 2,5 miliona euro ma odejść z Rody Kerkrade.

Polak, który w Rodzie spędził już cztery sezony, zbierał bardzo wysokie noty za swoje występy w ostatnim sezonie. Zwrócił tym samym na siebie uwagę holenderskiego potentata, który liczy na udział w tegorocznej Lidze Europy. W ostatniej rundzie kwalifikacji PSV zmierzy się z austriackim SV Ried.

PSV próbowało pozyskać Tytonia już pół roku temu, jednak wtedy nie udało się osiągnąć kompromisu. Teraz negocjacje w sprawie transferu są już w końcowej fazie, a bramkarz przeszedł już testy medyczne w Eindhoven. Klub z Kerkrade zarobi na Polaku 2,5 miliona euro, a jego kontrakt w PSV ma obowiązywać więcej niż jeden rok.

W nowym klubie Tytonia czeka rywalizacja z bramkarzem reprezentacji Szwecji - Andreasem Isakssonem. Rezerwowymi golkiperami są także Cassio Ramos oraz Khalid Sinouh, jednak pierwszy z nich zapowiedział, że odejdzie z klubu w przypadku sprowadzenia Polaka.

Inter, Barca, Milan? A gdzie tam. Kto wydał najwięcej na transfery  

 

Remis Auxerre w meczu z Marsylią - asysta Dariusza Dudki ?

Więcej o: