Transfery. Juventus złożył ofertę za Elię z HSV

Agent Eljero Elii z Hamburgera SV potwierdził, że Juventus Turyn złożył ofertę wykupu z niemieckiego klubu holenderskiego napastnika. Zdaniem menedżera już w najbliższym czasie może zostać zawarte porozumienie, na mocy którego wicemistrz świata zagra w przyszłym sezonie w Serie A.

Od jakiegoś czasu pojawiały się spekulacje mówiące o zainteresowaniu innych klubów utalentowanym Holendrem. W swoim składzie miały go chcieć Wolfsburg oraz Liverpool, a także Juventus Turyn.

Teraz okazuje się, że włoscy giganci są na czele wyścigu po Elię. Potwierdza to agent piłkarza Frank Schouten, który zdradził że prowadzone już są rozmowy pomiędzy HSV, a "Starą Damą".

- Juve jest zainteresowane Elią i złożyło już ofertę kupna - przyznał w rozmowie z Tuttosport. - Oba kluby powinny dojść do porozumienia, a sam piłkarz bardzo chce grać w Serie A. Rozmawiałem ostatnio z konsultantem ds. transferów w Juventusie - Fabio Paraticim. Jeśli dogadają się w kwestii finansów, wtedy Elia zagra w Serie A w przyszłym sezonie - dodał.

Elia, rozpoczął już w Hamburgerze swój trzeci sezon, dotychczas strzelił w Bundeslidze siedem goli. Zagrał na ubiegłorocznym mundialu, gdzie zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Ogółem zaliczył 22 występy w kadrze Holandii, dla której zdobył dwie bramki.

Relacja z meczu inauguracji Bundesligi - Hamburger SV przegrał z Borussią ?

UEFA ogłosiła listę 10 najlepszych piłkarzy w Europie. Kto zwycięży? 

Więcej o: