Transfery Arsenalu. Przyjdzie Mata, odejdzie Bendtner?

Jak informują angielskie media Arsenal Londyn złożył najwyższą w historii klubu ofertę kupna - Arsene Wenger chce za 18 milionów funtów sprowadzić z Valencii Juana Matę. Tymczasem bliski odejścia z ekipy ?Kanonierów? jest Nicklas Bendtner. Duńczyk jest już prawie dogadany ze Sportingiem Lizbona.

Przedstawiciele Arsenalu rozmawiali już z ojcem piłkarza - również noszącym imię Juan - który pełni także rolę agenta swojego syna. Tymczasem Valencia deklaruje, że nie chce puścić swojej gwiazdy,. choć trener dopuszcza taką możliwość.

- Z tego co rozmawialiśmy z zawodnikiem, pomysł jest taki aby dalej grał u nas. Może jednak dojść do sytuacji, w której piłkarz stwierdzi, że z finansowego i sportowego punktu widzenia lepiej będzie dla niego, żeby odszedł - powiedział Unai Emery.

Arsenal chce zapłacić za 23-letniego reprezentanta Hiszpanii aż 18 milionów funtów, choć wcześniej oferował 13 mln. Jeśli doszłoby do porozumienia to Mata stałby się najdroższym piłkarzem w historii "Kanonierów". Jak na razie tytuł ten należy do Andrieja Arszawina, który kosztował 13 mln.

Mata był gwiazdą młodzieżowych reprezentacji Hiszpanii, z którymi zdobywał mistrzostwo Europy U-19 i U-21. W dorosłej kadrze zagrał na razie w jedenastu meczach i strzelił cztery gole. Często zaliczający asysty pomocnik mogący grać także na lewym skrzydle zostanie sprowadzony tylko w przypadku odejścia Cesca Fabregasu do Barcelony. Ten z kolei nie weźmie udziału w londyńskim turnieju Emirates Cup, który odbędzie się w najbliższy weekend.

UEFA ogłosiła listę 10 najlepszych piłkarzy w Europie. Kto zwycięży?

 

Bendtner do Sportingu?

Bliski odejścia z Arsenalu jest tymczasem Bendtner, którego za 9 milionów funtów chce ściągnąć Sporting Lizbona. Wenger zezwolił w ubiegłym tygodniu 23-letniemu Duńczykowi opuścić towarzyski mecz z FC Koeln, by mógł zająć się swoimi sprawami.

Napastnik, który w Arsenalu gra od 2004 roku został sfotografowany w Portugalii, gdzie negocjował warunki swojego transferu. W najbliższy weekend ma już ponoć podpisać kontrakt z trzecią drużyną Primeira Liga.

Więcej o: