Transfery. PSG włącza się do rywalizacji o Javiera Pastore

Prezes włoskiego Palermo potwierdził, że kolejny klub chce pozyskać argentyńską gwiazdę jego zespołu - Javiera Pastore. Do klubów starających się o usługi piłkarza - Chelsea, Realu Madryt, Barcelony, Manchesteru City, Milanu i Interu dołączył teraz francuski Paris Saint Germain.

Rządzący klubem z Sycylii Maurizio Zamparini jakiś czas temu twierdził, że to Chelsea ma największe szanse na pozyskanie utalentowanego 22-latka. Tym razem przyznał, że Argentyńczyk może trafić do Paris Saint Germain, które niedawno zostało przejęte przez katarskich inwestorów.

- Dyrektor sportowy PSG Leonardo to wspaniały człowiek. Dzwonił do mnie i powiedział, że jest bardzo zainteresowany sprowadzeniem Pastore. We wtorek spotykamy się z agentem tego klubu - powiedział Włoch.

- To właśnie Paris Saint Germain i Chelsea są dwoma klubami, które mają obecnie największe szanse na pozyskanie pomocnika. Są także dwie opcje w Hiszpanii, a z całą pewnością nie zostanie on we Włoszech - zdradził Zamparini.

Pastore, który ostatnie dwa sezony spędził w Palermo, ma kontrakt obowiązujący do 2015 roku. Swoją świetną formą zwrócił jednak na siebie uwagę europejskich potęg i władze klubu pogodziły się już z jego odejściem. Prezes żąda za jego odejście 50 milionów euro.

Chelsea kupi dwóch piłkarzy, Liverpool chce 16-latka - transfery

 

Gabriel Heinze przenosi się z Marsylii do AS Roma ?

Więcej o: