Euro 2012. Lato może zarobić wielkie pieniądze

PRZEGLĄD PRASY. Dziennik ?Polska The Times? wyliczył, że prezes PZPN na organizacji Euro 2012 może zarobić od 8 do 11 milionów złotych.

Grzegorz Lato podczas przygotowań do Euro 2012 przewodniczy nie tylko Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej. Jest także szefem ściśle powiązanej ze związkiem i finansowanej przez UEFA spółki Euro 2012. To finansowa żyła złota - Lato zarabia tam 30 tysięcy euro miesięcznie. Do czerwca 2012 roku były reprezentant Polski może wzbogacić się jeszcze o 1,4 miliona złotych, a przez trzy lata o ponad 4 miliony.

W PZPN prezes również nie zarabia najgorzej. 50 tysięcy złotych miesięcznie, to czteroletni zysk rzędu 2,4 milionów złotych (600 tysięcy rocznie). Najbardziej łakomym kąskiem jest jednak zwyczajowa premia od UEFA przyznawana szefom federacji, które organizują mistrzostwa Europy. Zwykle wynosi nie mniej niż 500 tysięcy euro (2 miliony złotych) czytamy w artykule.

Ile pieniędzy dla uczestników?

196 milionów euro otrzymają łącznie uczestnicy przyszłorocznych piłkarskich mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie - postanowił Komitet Wykonawczy UEFA. To 12 milionów więcej niż przed czterema laty w Austrii i Szwajcarii.

Każda z 16 drużyn otrzyma 8 milionów euro za sam udział w turnieju. Później w zależności od wyników suma ta będzie rosła. Zwycięstwo w fazie grupowej będzie warte milion euro, a remis - 0,5 mln. Drużyna, która zajmie trzecie miejsce w grupie i nie awansuje do fazy pucharowej wzbogaci się dodatkowo o milion.

Bądź częścią Euro 2012 - wejdź na specjalny serwis Sport.pl ?

 

Na co pójdą pieniądze z transferu Mierzejewskiego?  ?

Więcej o: