Sędziowie głosu nie mają, czyli zakaz współpracy z mediami

PRZEGLĄD PRASY. Kolegium Sędziów zabroniło arbitrom udzielania wypowiedzi w mediach. Zainteresowanych jednak o tym nie poinformowano. Arbitrzy są zdezorientowani. Większość sędziów dowiedziała się o zakazie od kolegów. - W najbliższych dniach sędziowie otrzymają wytyczne pocztą mailową - mówi szef kolegium, Janusz Eksztajn.

Zakaz ma na celu dostosowanie przepisów do tych obowiązujących w FIFA. - Tam sędziowie mogą wypowiadać się o prowadzonych przez siebie meczach, nie mogą jednak oceniać pracy kolegów - mówi Michał Listkiewicz, członek komisji sędziowskiej FIFA.

- Wkrótce FIFA prześle odpowiednie wytyczne. Nie wiadomo tylko, czy PZPN zdecyduje się je ujawnić - dodaje były prezes PZPN.

Z informacji Przeglądu Sportowego wynika, że FIFA nie ma żadnego dokumentu dotyczącego współpracy sędziów z mediami. Ma go za to komisja sędziowska UEFA, ale Kolegium Sędziów zakazać zamierza o wiele więcej niż przewiduje UEFA. Wg federacji arbiter nie powinien opowiadać tylko o sytuacjach z prowadzonych przez siebie spotkań, nie ma tam mowy o innych ograniczeniach.

Lech: Rudnevs nie odejdzie ?

Więcej o: