Piłka nożna. PZPN podpisał umowę z Niemiecką Federacją Piłkarską

PRZEGLĄD PRASY. Jak poinformował ?Przegląd Sportowy? Polski Związek Piłki Nożnej podpisał umowę o współpracy Niemiecką Federacją Piłkarską przy szkoleniu młodych piłkarzy. Według gazety prezes PZPN Grzegorz Lato stwierdził, że współpraca to podziękowanie Niemiec za Lukasa Podolskiego i Miroslava Klose

W niedzielę w Warszawie odbyło się losowanie grup el. Euro 2012. Jeszcze przed całą uroczystością doszło do spotkania prezesa PZPN Grzegorza Laty i prezydenta DFB (Niemiecka Federacja Piłkarska) Theo Zwanzigera, które zakończyło się podpisaniem umowy o współpracy przy szkoleniu młodych piłkarzy.

- To ważne, że możemy podzielić się naszym olbrzymim doświadczeniem. Przecież chcemy żeby Polska toczyła z nami wyrównane mecze - powiedział szef DFB.

Według "Przeglądu Sportowego" całą sprawę nieco inaczej miał skomentować Grzegorz Lato, który powiedział, że umowa została podpisana w "ramach podziękowań za to, że daliśmy Niemcom Lukasa Podolskiego, Miroslava Klose i Piotra Trochowskiego".

Zgodnie z umową, w zbliżających się latach wielu trenerów z Niemiec ma przyjeżdżać do Polski, gdzie będą szkolić młodzież na Orlikach.

'Losowanie było najlepszą i najtańszą promocją Polski' - stwierdził Grzegorz Lato  ?

Więcej o: