Okrągły Stół dla pilskiej piłki. Grzegorz Lato nie przyszedł do Canal+

Canal Plus spróbował podsumować po dwóch miesiącach dokonania Okrągłego Stołu dla Polskiej piłki. Ale przed kamerami zabrakło prezesa Grzegorza Lato. ?Bez niego dyskusja właściwie nie miała sensu? - pisze na blogu dziennikarz Gazety Wyborczej i Sport.pl Jacek Sarzało.

"Główną wadą produkcji było to, że wśród gości zabrakło przedstawiciela związku - bez niego dyskusja właściwie nie miała sensu. Wiem, że zapraszany był i prezes Grzegorz Lato, i sekretarz generalny Zdzisław Kręcina - ale skoro nie przyszli, to wniosek nr 1 jest przede wszystkim taki, że PZPN rzeczywiście kontestuje grudniowe niby-porozumienie, a słowa pani rzecznik, które usłyszałem na własne uszy w poniedziałek, że "okrągły stół nie jest instytucją, która mogłaby do czegokolwiek zmusić PZPN" są czystą, żywą prawdą. Tylko że tak naprawdę - do tego wniosku można było dojść przed zorganizowaniem tego całego nieszczęsnego okrągłego stołu..." - pisze dziennikarz na blogu.

Sarzało: PZPN lekceważy ideę Okrągłego Stołu

"Szkoda również, że nie pojawił się nikt z ministerstwa sportu, co odebrało rozważaniom walor rządowej instytucjonalności. Ot, pogadali sobie panowie o sprawach, na które nie mają żadnego formalnego przełożenia decyzyjnego - mógł pomyśleć przeciętny teleoglądacz. I miał rację" - dodał Jacek Sarzało.

Więcej o końcu Okrągłego Stołu przeczytasz na Ligoblogu ?

Więcej o: