PZPN podjął ważną decyzję dla rozwoju polskiej piłki! Oficjalnie

Świetne wiadomości dla polskich klubów, które szkolą młodzież. Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej podjął decyzję o zwolnieniu z opłat wszystkich klubów uczestniczących w rozgrywkach dziewcząt i chłopców w kategoriach: skrzat, żak, orlik, młodzik, trampkarz, junior młodszy i junior.

Chodzi o opłaty związane z z uczestnictwem w rozgrywkach: za udział w rozgrywkach, rejestrację, potwierdzanie oraz uprawnianie zawodników do gry. Do tej pory, kluby płaciły za to Wojewódzkim Związkom Piłki Nożnej. Od 1 lipca 2018 roku opłaty zostaną zniesione.

- Kluby uczestniczące w rozgrywkach dziewcząt i chłopców w kategoriach: skrzat, żak, orlik, młodzik, trampkarz zostały również zwolnione z obowiązku opłat na rzecz WZPN-ów związanych ze zmianą przynależności klubowej zawodników pozyskiwanych przez klub, celem udziału w tych rozgrywkach - czytamy w oficjalnym komunikacie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Brak wyżej wymienionych opłat to wielkie ułatwienie dla funkcjonowania klubów. Szczególnie tych najmniejszych, które skupiają się głównie na szkoleniu młodych zawodników.

Więcej o: