Jacek Gmoch trafił do szpitala. Ma problemy z sercem

Jacek Gmoch, wybitny trener i ekspert telewizyjny, w niedzielę trafił do szpitala w Warszawie - poinformował portal WP SportoweFakty. 78-latek ma problemy z sercem. Przeszedł operację wszczepienia by-passów.

Legendarny trener do Instytutu Kardiologii w Warszawie trafił w niedzielę w południu po tym, jak rano poczuł bóle w klatce piersiowej.

- Pod fachową opieką i według sugestii swoich lekarzy prof. Jacka Różańskiego i dr Hanny Siudalskiej został przyjęty do Kliniki Kardiologicznej w Aninie w południe. Monitorując pacjenta we współpracy z prof. Zbigniewem Chmielakiem lekarze finalnie zdecydowali się na prewencyjne przeprowadzenie operacji polegającej na wszczepieniu dwóch by-passów. Operację udanie przeprowadził zespół chirurgów pod kierownictwem dr Piotra Kołsuta - powiedział portalowi WP SportoweFakty Waldemar Kijanowski, menedżer wybitnego trenera, a obecnie eksperta telewizyjnego.

Na szczęście Gmoch po udanej operacji czuje się dobrze. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. - Bardzo dziękujemy lekarzom, a przyjaciół, kibiców i prasę prosimy o uszanowanie prywatności i cierpliwość - dodał Kijanowski.

Gmoch to jeden z najwybitniejszych trenerów w historii polskiej piłki nożnej. Był asystentem Kazimierza Górskiego podczas igrzysk olimpijskich w Monachium w 1972 roku (złoty medal) i mistrzostw świata w RFN w 1974 roku (trzecie miejsce). Potem został następcą Górskiego, a prowadzona przez niego reprezentacja zajęła 5. miejsce na mundialu w Argentynie w 1978 roku.

Przez wiele lat pracował także w greckich klubach (m.in.: Panathinaikosie Ateny, AEK Ateny, Larissie, Olympiakosie). W ostatnich latach współpracował z telewizją Polsat Sport w charakterze eksperta.

Maracana zdewastowana. Stadion-legenda zmienia się w ruinę

Zobacz wideo
Więcej o: