PZPN. Kazimierz Greń zdyskwalifikowany na 10 lat

Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Piłki Nożnej postanowiła uznać odpowiedzialność Kazimierza Grenia za zarzucany czyn i wymierzyć mu karę 10 lat dyskwalifikacji - czytamy na oficjalnej stronie PZPN. Wspomniany czyn to sprzedaż biletów przed meczem Irlandia - Polska.

Kazimierz Greń to prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej i członek Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej. 29 marca 2015 roku w Dublinie miał dopuścić się sprzedaży biletów przed meczem eliminacji Euro 2016 Irlandia - Polska.

Jak czytamy na stronie związku, robił to "wbrew obowiązującym w Polskim Związku Piłki Nożnej zasadom etyczno-moralnym". Bilety miały pochodzić z puli przeznaczonej dla Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. "Przy czym bilety te sprzedawał za cenę przewyższającą równowartość ich ceny nominalnej" - dodaje PZPN.

Orzeczenie Komisji Dyscyplinarnej nie jest prawomocne.

Kim jest Kazimierz Greń? 52-latek jest szefem podkarpackiego związku. Wypełnianie przez niego tych obowiązków to sprawa kontrowersyjna. W styczniu powiedział, że Polska nie zorganizuje młodzieżowych mistrzostw Europy do lat 21 w 2017 roku, choć zrezygnowała ze starań o mecze Euro 2020 seniorów. Pod koniec miesiąca okazało się jednak, że to w Polsce te mistrzostwa się odbędą. Zawsze lubił media i chciał się dla nich wypowiadać o kulisach rządzenia polską piłką.

Gdy pojawiały się doniesienia o konflikcie między centralą a związkami wojewódzkimi, zwykle gotów był pod nazwiskiem o tym porozmawiać. Ostatnio głośno mówił o tym, że Zbigniew Boniek źle rządzi PZPN-em. Jednocześnie to właśnie Greń był tym, dzięki któremu były piłkarz Juventusu został szefem polskiej federacji piłkarskiej. Dzięki kontaktom w całej Polsce potrafił zebrać silną koalicję, która wybrała Bońka.

Zobacz wideo

Materiały partnerów adidas Performance FINBERLINOMB... Nike Performance CLUB TEAM... Nike Performance GK CLASSIC FA14...

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.