Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Boniek dla Sport.pl: Wolę kibica gwiżdżącego od tańczącego

Wyrazić niezadowolenie jest świętym prawem kibica. Wolę takich niż grupę fanów klubowych, którzy przy stanie 0:3 tańczą i podskakują plecami do boiska - mówi Zbigniew Boniek, prezes PZPN. W piątek reprezentacja przegrała we Wrocławiu 0:2 ze Słowacją, we wtorek o 20.45 zmierzy się w Poznaniu z Irlandią.

Szef związku odniósł się w ten sposób do twitterowego wpisu kontuzjowanego pomocnika reprezentacji Mateusza Klicha, który zaproponował, by wydać 40 tys. zakazów stadionowych dla kibiców, którzy gwizdali na polskich piłkarzy w piątkowym meczu ze Słowacją.

- Rozumiem ludzi, którzy kupili bilety, chóralnie wyśpiewali hymn przed pierwszym gwizdkiem, a po godzinie gry poczuli się zdegustowani. To bardzo czyste, szczere, normalne zachowanie. Byłem piłkarzem i wiem, jak takie reakcje wpływają na zawodnika. Po prostu mobilizują do jeszcze cięższej pracy. Wyrazić niezadowolenie jest świętym prawem kibica. Szczerze mówiąc, wolę takich niż grupę fanów klubowych, którzy przy stanie 0:3 tańczą, podskakują plecami do boiska i jeszcze odpalają race - mówi Sport.pl Zbigniew Boniek.

Poprosiliśmy również prezesa PZPN o ocenę meczu ze Słowakami.

Boniek: To nie przypadek, że reprezentacja nie awansowała na mistrzostwa świata. To nie przypadek, że przyszedł nowy trener. Jestem zadowolony z wypowiedzi Adama Nawałki, który nie owijał, że ma po tym spotkaniu jakieś korzystne spostrzeżenia, tylko stwierdził, że było słabo. Bo było słabo i koniec. Gdzieś i kiedyś selekcjoner musi jednak sprawdzić zaplecze. W jakiś sposób trzeba przekonać się, czy np. Olkowski jest realnym następcą Piszczka. W meczu z Irlandią będą kolejne przetasowania, ale to wszystko zostawmy trenerowi. Dajmy mu wymyślać, poszukiwać i wykonywać swoją robotę. Owszem, rozmawialiśmy, ale ja się w jego decyzje nie wtrącam. Niewykluczone jednak, że po tych sprawdzianach, w eliminacjach mistrzostw Europy będziemy mieli reprezentację w 90 procentach taką samą jak za poprzedniego selekcjonera.

Po wtorkowym meczu z Irlandią przed rozpoczęciem eliminacji mistrzostw Europy we Francji reprezentację czekają jeszcze cztery sparingi w oficjalnych terminach FIFA.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Więcej o: