Sport.pl Ekstra. Lato: Skończyłem już 37 lat

To prawda, że w PZPN dużo się pije? - Co? No nie za mojej kadencji! - mówi w wywiadzie dla Magazynu Sport.pl Ekstra były prezes PZPN Grzegorz Lato.

W najnowszym magazynie Sport.pl Ekstra znalazł się obszerny wywiad z byłym prezesem PZPN Grzegorzem Lato. Oto jego fragment:

Zna pan te opowieści, że działacze za kołnierz nie wylewają.

- Nie znam. Nie słyszałem. A jak ktoś jest po pracy na imprezie, to prywatna sprawa. Ale żeby członek zarządu w czasie służbowym? Nie. Ja na służbowym obiedzie lampeczkę wina wypiję. Tylko że w gazetach zaraz pisali: "Prezes z nieodłączną szklaneczką".

Co pan chce teraz robić?

- Powiem panu: skończyłem już 37 lat.

Słucham?

- 37 do setki! Ha! Ha! Tyle mi brakuje. Ale ciągnie wilka do lasu, powiem panu. Kiedy skończyłem grać w lidze meksykańskiej i przeprowadziłem się do Kanady, wziąłem do ręki swoje buty piłkarskie, które przywiozłem z Meksyku, siadłem i patrzę sobie na nie. Patrzę, patrzę, podrapałem się po głowie. Co ja będę z nimi robił. Co?

A co robi Grzegorz Lato po siedmiu miesiącach odkąd, stracił stanowisko prezesa PZPN? Jak ocenia swoją kadencję i nowe władze, "leśnych dziadków" i w co wierzy? Czytaj w poniedziałkowym wydaniu "Gazety Wyborczej" albo w Magazynie Sport.pl Ekstra w systemie Piano .

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.