Zbigniew Boniek udzielił wywiadu siedmiolatce. "Była bardzo dociekliwa"

Prezes PZPN Zbigniew Boniek udzielił wywiadu siedmioletniej Amelii, uczennicy szkoły podstawowej w Warszawie. Wywiad z prezesem ukaże się w gazetce szkolnej "Bzik", a sam Boniek pochwalił młodą dziennikarkę na Twitterze, pisząc, że była bardzo dociekliwa.

Click. Boom. Amazing! Przekonajcie się, jakie to proste"

Kiedy wybierano Zbigniewa Bońka na nowego prezesa PZPN, wielu jego przeciwników przekonywało, że większość czasu będzie spędzał we Włoszech, będąc jedynie twarzą Związku. Okazuje się jednak, że Boniek ma czas dla kibiców i dziennikarzy - także tych najmłodszych.

Siedmioletnia Amelia ma już za sobą między innymi wywiad z prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz. Jak czytamy na oficjalnej stronie Związku, przystąpiła ona do wywiadu bardzo zrelaksowana, jak przystało na doświadczoną dziennikarkę.

Amelia wcześniej wysłała list do Związku z prośbą o możliwość przeprowadzenia wywiadu. "Wiele moich koleżanek i kolegów fascynuje się piłką nożną i chcieliby się dowiedzieć, czym się Pan interesował, gdy był Pan w naszym wieku i kiedy zaczęła się Pana przygoda z piłką nożną?" - pisała we wspomnianym liście.

Boniek chwalił dziewczynkę po zakończeniu wywiadu na portalu społecznościowym Twitter. "Dzisiaj nareszcie prawdziwy wywiad. Amelia była świetnie przygotowana i dociekliwa. Brawo, Amelia" - pisał prezes PZPN.

Więcej o: