Piłka nożna. Olechowski chce być prezesem PZPN

PRZEGLĄD PRASY. Andrzej Olechowski, były kandydat na prezydenta RP, chce zostać szefem Polskiego Związku Piłki Nożnej - informuje ?Super Express?. Polityk spotkał się już nawet z tzw. baronami PZPN.

Według "Super Expressu" na spotkanie zorganizowane przez szefa Mazowieckiego ZPN Zdzisława Łazarczyka w warszawskim Hotelu Łazienkowskim przybyli wszyscy zainteresowani startem w zaplanowanych na 26 października wyborach.

Obecność prezesa PZPN Grzegorza Laty, a także Zbigniewa Bońka, Romana Koseckiego i Tomasza Jagodzińskiego nie zaskoczyła nikogo, ale pojawienie się w tym gronie Olechowskiego jest dużą niespodzianką.

- Dziś nie mogę zadeklarować, że wystartuję w wyścigu o fotel prezesa. Spotkałem się z szefami okręgowych związków, by wysondować, czy opcja człowieka z zewnątrz, ale znającego problematykę piłkarską, jest dla nich do przyjęcia - mówi Olechowski ? .

Były minister finansów i minister spraw zagranicznych, który na prezydenta RP kandydował w 2000 i 2010 roku, ostatecznie jeszcze nie zdecydował czy wystartuje w wyborach w PZPN. Nad swoją kandydaturą wciąż zastanawia się także Boniek. Start w wyborach zadeklarowali już Lato, Kosecki i Jagodziński.

Więcej o: