Dlaczego Superpuchar nie odbędzie się na Stadionie Narodowym

- Nie dziwi mnie, że urzędnicy w Warszawie nie zgodzili się na zorganizowanie meczu o Superpuchar na Stadionie Narodowym. Stadiony budowane na Euro 2012 spełniają wymagania UEFA. Polska ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych jest z nimi sprzeczna. Zagrożone jest też spotkanie Polska - Portugalia, które miało się odbyć 29 lutego. Być może zostanie ono rozegrane we Wrocławiu - usłyszeliśmy w PZPN.

Mecz o Superpuchar Wisła Kraków - Legia Warszawa miał się odbyć 11 lutego. - Wciąż mamy trzy negatywne opinie dotyczące tej imprezy. Zastrzeżenia mają policja, straż pożarna i sanepid - powiedział Mirosław Szymanek, naczelnik miejskiego wydziału imprez masowych i zgromadzeń publicznych.

Największym problemem dla policji jest brak gwarancji, że uda się skutecznie rozdzielić zwaśnionych kibiców obu drużyn. Ekstraklasa S.A. uznała, że wystarczy, by zasiedli na przeciwległych krańcach trybun, w sektorach za bramkami. Zdaniem policji to jednak za mało, bo stadion jest tak zbudowany, że można bez problemu przemieszczać się między sektorami. - Stadiony budowane na Euro 2012 spełniają wymagania UEFA. Polska ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych jest z nimi sprzeczna. Wymaga m.in. oddzielnego wejścia dla kibiców gości i rozdzielenia sektorów. UEFA chce, by stadion był otwarty. W Poznaniu ten problem rozwiązano, gdy Lech grał w Lidze Europejskiej. Gdańsk, Wrocław i Warszawę czeka przebudowa obiektów - mówi działacz PZPN.

Zagrożony jest także sparing reprezentacji Polski z Portugalią, zaplanowany na 29 lutego. Być może zostanie on przeniesiony do Wrocławia.

Władze Warszawy nie zgodziły się na mecz

Władze stolicy nie wyraziły zgody na przeprowadzenie meczu o piłkarski Superpuchar na Stadionie Narodowym - poinformowała w piątek dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy Ewa Gawor.

Ekstraklasa będzie się odwoływać

Władze Ekstraklasy SA zapowiedziały odwołanie od decyzji podjętej przez warszawski ratusz. Jego zdaniem Stadion Narodowy nie jest jeszcze gotowy na organizację meczu o Superpuchar. Ekstraklasa tymczasem jest przekonana, że mecz jednak się odbędzie , tak przynajmniej w nieoficjalnych rozmowach zapewnia Andrzej Rusko - szef spółki organizującej rozgrywki polskiej ligi.

Władze Warszawy: Demonstracja spod Legii ma przejść na Stadion Narodowy

Jednym z powodów odmownej decyzji jest zaplanowana demonstracja, która ma się odbyć przed spotkaniem . Zgromadzenie publiczne zarejestrowano w urzędzie miasta pod tytułem: "Krytyka polityki rządu w stosunku do społeczeństwa".

Policja: Dlaczego musimy testować Stadion Narodowy - w ekstremalnych warunkach? 

Otwarcie Stadionu Narodowego [GALERIA]

Więcej o: