Mucha pisze do Platiniego ws. afery w PZPN

Minister Joanna Mucha przygotowuje list do szefa UEFA w sprawie afery w PZPN - nieoficjalnie dowiedziało się Polskie Radio ze źródeł zbliżonych do ministerstwa sportu.

Nowa szefowa resortu sportu pisze w nim do Michela Platiniego, że jest mocno zaniepokojona sytuacją w związku. Chodzi o podejrzenia korupcji do której mogło dojść przy zawieraniu umów na budowę nowej siedziby Polskiego Związku Piłki Nożnej. Joanna Mucha zawiadamia Michela Platiniego podkreślając w liście między innymi fakt, że nowa siedziba związku jest finansowana w części ze środków UEFA.

Grzegorz Lato chce 1-3 bańki od kontraktu.

UEFA nie chce komentować

Jak podaje RMF FM UEFA nie chce komentować najnowszej afery korupcyjnej w PZPN. - Pan Lato jest obecnie prezesem PZPN. Nie wydajemy komentarzy, opierając się na spekulacjach pojawiających się w mediach. Do tej pory nie otrzymaliśmy żadnych oficjalnych informacji w tej sprawie - podaje organizacja.

Mucha doniosła na Latę do CBA

Podejrzenia o nieprawidłowości przy budowie siedziby związku pojawiły się po publikacjach taśm nagranych przez Grzegorza Kulikowskiego. Były przyjaciel prezesa PZPN Grzegorza Laty nagrywał swoich kolegów ze związku, w tym prezesa, podczas nieoficjalnych rozmów dotyczących budowy siedziby.

Taśmy ujawniono w ubiegłym tygodniu. Min. Mucha po doniesieniach o korupcji odwołała swój udział w zjeździe PZPN, a następnie dostarczyła nagrania do CBA i prokuratury , gdzie są analizowane.

Warszawa za cara. Zobacz kolorowane zdjęcia z przełomu XiX i XX w. [FOTO] >>

Więcej o: