Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Afera korupcyjna. Kolejne wyroki dla piłkarzy, sędziów i działaczy

38 ośmiu działaczy, sędziów i piłkarzy zostało wczoraj skazanych na 9 miesięcy do 4 lat więzienia w zawieszeniu w procesie o ustawienie meczów w I, II i III lidze w latach 2004-06. Wszyscy dobrowolnie poddali się karze.

Bez adminów. Najmocniejsze poglądy na Facebook.com/Sportpl ?

Oskarżeni będą też musieli w sumie zwrócić ponad milion złotych, które dostali w formie łapówek, oraz zapłacić ponad 1,2 miliona złotych grzywny.

Wśród skazanych jest Kazimierz F., były członek zarządu PZPN (2,5 roku więzienia z zawieszeniem na 5 lat i 7-letni zakaz zajmowania stanowisk związanych z organizacją imprez sportowych). Jerzy G., były szef sędziów PZPN, dostał 3 lata i 8 miesięcy z zawieszeniem na 5 lat i zakaz uczestnictwa w organizacji imprez sportowych na 10 lat.

Ukarani zostali także sędziowie ligowi: Jarosław Ż. z Bydgoszczy, Mariusz G. z Łodzi, Adam K. z Rzeszowa, oraz piłkarze: Artur S., w przeszłości m.in. gracz Wisły Kraków, i Zbigniew W., były piłkarz Lecha Poznań.

Pozostali oskarżeni - 75 działaczy, piłkarzy, sędziów i przedstawicieli PZPN - nie przyznają się do winy. Ich proces ruszy jesienią. Wtedy na ławie oskarżonych zasiądą m.in. Ryszard F. pseudonim "Fryzjer", Janusz W., były selekcjoner reprezentacji, Wit Ż., członek zarządu PZPN, Grzegorz G., arbiter międzynarodowy.

Jeszcze jedna mafia w Serie A ?

Więcej o: