Piłka nożna. Janusz Wójcik skazany za korupcję

Były trener reprezentacji Polski i srebrnych medalistów igrzysk z Barcelony Janusz Wójcik dobrowolnie poddał się odpowiedzialności karnej, po tym jak we wrześniu został oskarżony o udział w ustawianiu meczów - pisze blog "Piłkarska Mafia".

Wójcik został skazany na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat oraz otrzyma dwuletni zakaz wykonywania zawodu trenera. Zapłaci też grzywnę w wysokości 68 400 zł. To kara za ustawianie spotkań na rzecz Świtu Nowy Dwór Mazowiecki w sezonie 2003/04. Wójcik przejął drużynę w trakcie sezonu, ale nie zdołał jej utrzymać w lidze. Do miejsca barażowego zabrakło punktu.

Wysokość kary została uzgodniona przez prokuratora Roberta Tomankiewicza, oskarżonego i jego adwokatów. W czwartek ich wniosek przyjęła sędzia Elżbieta Sztenc. - Kara spełni swoją rolę. Oskarżony miał świadomość, że działał niezgodnie z prawem. Nie był zmuszany do łamania prawa. Wolał ustawiać mecze niż trenować zawodników, dla których powinien być wzorem - mówiła sędzia w uzasadnieniu decyzji.

Zobacz wideo

Więcej na blogu pilkarskamafia.blogspot.com

Więcej o: