Ekstraklasa. Lenczyk: Nie ekscytuję się tematem pracy z kadrą

PRZEGLĄD PRASY. W ostatnim czasie wiele mówiło się o tym, że Orest Lenczyk miałby przejąć reprezentację Polski. Praca, o której marzy większość polskich szkoleniowców na razie nie zaprząta jednak głowy doświadczonemu trenerowi. - Praca z kadrą, to bardzo odległy dla mnie temat, nie ekscytuję się nim - powiedział w rozmowie z ?Przeglądem Sportowym?.

Trenujący Śląsk Wrocław Lenczyk wywalczył w tym roku z drużyną wicemistrzostwo Polski, mimo, że po siedmiu kolejkach kiedy przejmował zespół, ten znajdował się w strefie spadkowej. W obliczu słabych wyników i gęstej atmosfery wokół kadry narodowej, jego nazwiska wymieniane było w mediach w kontekście pracy z reprezentacją. Lenczyk do wszelkich spekulacji podchodzi jednak z dystansem, choć sam przyznaje, że w jego karierze temat ten był poruszany.

- W przeszłości ze dwa czy trzy razy ktoś mnie pytał, czy mógłbym zostać selekcjonerem. Pamiętam, że gdy posadę tracił Leo Beenhakker, pomyślałem, że fajnie byłoby zostać trenerem kadry na Euro 2012. Mam rodzinę we Lwowie i z racji mistrzostw pewnie by o mojej nowej roli usłyszeli. Oczywiście żartuję. Praca z kadrą to bardzo odległy dla mnie temat, nie ekscytuję się nim - powiedział w wywiadzie udzielonym "Przeglądowi Sportowemu".

Ekstraklasa. Dwóch napastników na celowniku Wisły ?

Więcej o: