Ekstraklasa. Niepewna przyszłość Lenczyka w Śląsku

PRZEGLĄD SPORTOWY. Działacze Śląska Wrocław nie zaproponowali jeszcze nowego kontraktu swojemu trenerowi Orestowi Lenczykowi - informuje Przegląd Sportowy. Obecna umowa trenera wygasa z końcem sezonu.

Lenczyk trenerem Śląska został po siódmej kolejce obecnego sezonu. Zastąpił on na tym stanowisku Ryszarda Tarasiewicza. Od tamtej pory Śląsk nie przegrał 13. kolejnych spotkań i ze strefy spadkowej awansował na siódme miejsce w lidze.

68-letni szkoleniowiec kontrakt podpisał do końca obecnego sezonu. Mimo świetnych wyników, klub nie kwapi się go przedłużyć. - Jeszcze nie prowadzimy rozmów z Orestem Lenczykiem. Myślę, że mamy trochę czasu. Na razie mogę powiedzieć, że po każdym meczu wysyłam trenerowi SMS z gratulacjami - powiedział Przeglądowi Sportowemu szef rady nadzorczej Śląska, Józef Birka.

Sam Lenczyk nie chce się wypowiadać na temat swojej przyszłości. - Nie obchodzi mnie, co się dzieje na górze. Ostatnio pisało się na ten temat, że ktoś ma się z kimś spotkać, a do dziś nie ma żadnego komunikatu, żadnej decyzji.

Głównym kandydatem na zastąpienie Lenczyka jest obecny szkoleniowiec Ruch Chorzów Waldemar Fornalik.

W najbliższej kolejce Śląsk podejmuje na własnym boisku Widzew Łódź. Relacja na żywo na Sport.pl w sobotę o 19:15.

Legia chce kupić Traore ?

Więcej o: