Ekstraklasa. Śląsk zawiesił Tarasiewicza

Ryszard Tarasiewicz został zawieszony w pełnieniu funkcji I trenera Śląska Wrocław - poinformował klub na swojej stronie internetowej. Tymczasowym szkoleniowcem został Paweł Barylski, dotychczasowy drugi trener zespołu.

Ekstraklasa.tv: Śląsk zdemolowany w Łodzi ?

We wtorek Tarasiewicz poprowadził jeszcze zespół w Pucharze Polski (Śląsk wygrał 1:0 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki), a w środę popołudniu klub na swojej stronie internetowej o zawieszeniu szkoleniowca.

Tarasiewicz przesądził o swojej dymisji sobotnią klęską 2:5 z Widzewem. Drużyna, która miała być dumą Wrocławia i jednego z najbogatszych Polaków Zygmunta Solorza, przegrała cztery ostatnie mecze i zajmuje przedostanie miejsce. Właściciele Śląska są zszokowani, a nawet załamani, dlatego szukają jego następcy.

Szefowie klubu najchętniej zatrudniliby szkoleniowca z zagranicy. Fachowcy z Holandii są za drodzy, więc sondowano rynek czeski, ale na razie bez rezultatu. Przedstawiciele Polsatu stawiają na wyrzuconego z Polonii Hiszpana José Bakero, pozostali działacze chcą we Wrocławiu Oresta Lenczyka. Jak nieoficjalnie dowiedział się Sport.pl bliżej funkcji trenera Śląska jest Hiszpan.

Jesteś ligowym ekspertem? Zagraj w Wygraj Ligę ?

Więcej o: