Ekstraklasa. Gracz Bayernu Monachium trenuje ze Śląskiem Wrocław

Na wtorkowym treningu Śląska Wrocław pojawił się gracz Bayernu Monachium Daniel Sikorski. 22-letni Austriak przebywa na testach w zespole z Wrocławia.

Wszystkie akcje polskiej ligi na Ekstraklasa.tv ?

W treningu, toczącym się w fatalnych warunkach, nie wzięli udziału gracze z zagranicy: Amir Spahić, Vuk Sotirović i Marian Kelemen. Wszyscy trzej mają już wolne.

Trenerzy szczególnie przyglądali się poczynaniom testowanego Daniela Sikorskiego. - Przeprowadziliśmy grę specjalnie pod takim kątem, by móc zobaczyć go w akcji - powiedział Paweł Barylski, drugi trener Śląska. Grę nowego zawodnika komplementował Tadeusz Socha. - Co prawda nie pamiętam, czy strzelił jakąś bramkę, ale widać, że dobrze czuje się zarówno jako pomocnik, jak i napastnik. Z pewnością będzie miał okazję sprawdzić się na następnych treningach - uważa obrońca Śląska.

Kim jest Daniel Sikorski?

Urodził się 2 listopada 1987 roku w Waidhofen. Karierę zaczynał w SV Waidhofen i SCN St. Pölten. W 2005 roku trafił do drugiej drużyny Bayernu Monachium. W barwach rezerw rozegrał 135 meczów i zdobył 33 bramki. Od 2008 roku parokrotnie trenował z pierwszym zespołem Bayernu, ale nigdy nie wystąpił w oficjalnym spotkaniu.

W reprezentacji Austrii do lat 21 rozegrał trzy mecze i zdobył dwie bramki.

Wciąż nie wiadomo gdzie zagra Sławomir Peszko ?

Więcej o: