Ekstraklasa. Piotr Ćwielong w VfL Bochum

Były piłkarz Ruchu Chorzów i Wisły Kraków opuszcza teraz Śląsk Wrocław i od nowego sezonu będzie reprezentował barwy VfL Bochum. Transfer potwierdziła już oficjalna strona niemieckiego klubu.

Co redaktorzy robią w pracy, gdy nie piszą? Sprawdź na Facebook/Sportpl ?

Autor ośmiu bramek i dwóch asyst w rundzie wiosennej skończonego niedawno sezonu Ekstraklasy podpisał czteroletni kontrakt z klubem, który w minionym sezonie drugiej Bundesligi zajął czternaste miejsce. - Piotrek podpisał kontrakt aż na cztery lata, mam nadzieję, że w tym czasie Bochum zdoła wywalczyć awans - miał powiedzieć menedżer Jarosław Kołakowski.

- Obserwowaliśmy od dłuższego czasu. Ćwielong pokazał w Polsce niezły poziom, zdobył też doświadczenie na arenie międzynarodowej. Cieszymy się, że zdecydował się grać dla nas - powiedział członek zarządu Bochum, Heinz Knuwe.

Ćwielong, który w Ekstraklasie rozegrał 141 spotkań i strzelił w nich 19 bramek ma pomóc zespołowi w awansie do Bundesligi - Z niecierpliwością czekam na nowe wyzwania, mam nadzieję, że uda mi się udowodnić w noswj lidze swoją jakość. Bochum to klub ze znakomitą reputacją w Polsce, chcę mu więc pomóc w powrocie do Bundesligi tak szybko jak to możliwe - przyznał Ćwielong.

W ostatnich dniach klub opuścili też Marcin Kowalczy, Jan Voskamp i Cristian Omar Diaz. Bliski odejścia jest też podobno Waldemar Sobota.

Więcej o: