T-Mobile Ekstraklasa. Celeban bliski odejścia ze Śląska

PRZEGLĄD PRASY: Piotr Celeban nie przedłużył jeszcze wygasającej umowy ze Śląskiem Wrocław. Po zakończeniu sezonu obrońca może przenieść się do Niemiec. O stopera powalczy też Wisła Kraków - czytamy w Przeglądzie Sportowym.

A Ty kogo powołał byś na miejscu Smudy? Dyskutuj na Facebooku - Polska biało-czerwoni ?

Celeban był już obserwowany przez przedstawiciela Dynama Drezno. Saksończycy są gotowi podpisać umowę z 26-letnim obrońcą, ale Celeban nie chce przechodzić do średniaka z drugiej Bundesligi. Piłkarz i jego menadżer analizują rynek transferowy i skłaniają się ku klubom z 1. Bundesligi skąd ofert nie zabraknie.

- Kontakt z Herthą nawiązaliśmy już w listopadzie, ale tam w międzyczasie zmienił się trener. Markus Babbel w grudniu został zmieniony przez Michaela Skibbe, co skomplikowało sytuację. Jest też możliwość wyjazdu do Norymbergi. Z tymi klubami 1.Bundesligi prowadzimy najbardziej zaawansowane rozmowy. Sprawa ewentualnego wyjazdu Piotra do Niemiec po zakończeniu tego sezonu powinna wyjaśnić się w ciągu kilku tygodni - mówi Przeglądowi Sportowemu Tomasz Dauerman, menedżer zawodnika.

Niewykluczone jest także odejście najbardziej bramkostrzelnego obrońcy w lidze po zakończeniu tego sezonu do Wisły Kraków. "Biała gwiazda" również pytała o tego piłkarza. Jednak jak informuje Przegląd Sportowy agent zawodnika, wciąż możliwe jest przedłużenie kontraktu ze Śląskiem. - Między nim a klubem rozbieżności finansowe, ale nie aż takie, żebyśmy nie byli w stanie się porozumieć - twierdzi Dauerman.

Najbardziej bramkostrzelny obrońca ostatnich lat

W Ekstraklasie Piotr Celeban zagrał w ostatnich 47 meczach i ani razu nie zszedł z boiska. Rzadko prezentował się poniżej oczekiwań, nie popełniał rażących błędów i co bardzo ważne strzelił wiele goli. Jest gwiazdą zespołu, który przez ostatnich 12 miesięcy zdobył najwięcej punktów w całej stawce drużyn Ekstraklasy, obrońcą ekipy, która w tej rundzie straciła zaledwie 13 goli. Wreszcie - co najważniejsze - Piotr Celeban jest najbardziej bramkostrzelnym defensorem ostatnich lat.

Ci piłkarze błyszczeli jesienią w Esktraklasie (WIDEO)

Więcej o: