Bogusław Kaczmarek chwali młodego bramkarza Lechii

PRZEGLĄD PRASY. W niedzielę Lechia pokonała w Warszawie Polonię. Jednym z bohaterów spotkania był stojący między słupkami gdańszczan Sebastian Małkowski. Młodego bramkarza na łamach ?Polski? chwali trener Bogusław Kaczmarek. - Nie ma w Polsce bramkarza, który tak dobrze gra nogami - mówi szkoleniowiec.

Ekstraklasa.tv: Ofiarna interwencja Małkowskiego - wideo ?

Mecz z Czarnymi Koszulami był dopiero drugim ligowym występem Małkowskiego w tym sezonie. Rywale go nie oszczędzali.

Na kilka minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego bramkarz przyjął na twarz potężny strzał Łukasza Teodorczyka. Po tym ciosie długo nie mógł podnieść się z murawy, ale ostatecznie dotrwał do końca.

- To mój chłopak z Olimpii Sztum. Każdy inny bramkarz w takiej sytuacji usiadłby na tyłku jeszcze przed uderzeniem Teodorczyka, a on stał do końca - chwali zawodnika Bogusław Kaczmarek, którego zdaniem Małkowskiego czeka świetlana przyszłość.

- Nie ma w Polsce bramkarza, który tak dobrze gra nogami. A jaki ma zasiąg ramion. Wzoruje się na Jurku Dudku. Zresztą od bramkarza Realu Madryt dostawał sprzęt sportowy - powiedział "Bobo".

Trener odniósł się też do słabej gry Polonii. Według niego Czarne Koszule nie będą liczyć się w walce o pierwsze miejsce w tabeli. - Na mistrza Polski to mi ta Polonia nie wygląda. Czy pan widział jakiś styl gry tej drużyny? - pyta dziennikarza Kaczmarek. Nie można winić jedynie Janasa. Oni już słabo wyglądali za czasów Bakero - uważa były asysteny Leo Beenhakkera.

Piłkarze Lecha załamani: Nie ma się już z czego śmiać  ?

Więcej o: