Togo wraca do Pucharu Narodów Afryki

Afrykańska Federacja Piłki Nożnej (CAF) ma zdjąć obowiązujące dwa najbliższe Puchary Narodów Afryki zakaz udziału dla reprezentacji Togo. W mediacjach aktywny udział brał Sepp Blatter, prezydent FIFA.

Reprezentacja Togo wycofała się z ostatniego PNA po tym, jak autokar z piłkarzami i członkami zespołu został zaatakowany przez terrorystów z Angoli. Zginęły dwie osoby. CAF w styczniu zawiesiła kadrę Togo na dwie kolejne edycje PNA za ingerencje polityczne oraz zarządziła karę w wysokości 50 tys. doalrów. Kadra Togo złożyła apelację do Trybunału Arbitrażowego FIFA w Lozannie. W piątek Sepp Blatter ogłosił, że udało się osiągnąć kompromis.

- Cieszę się, że udało nam się znaleźć korzystne dla obu stron wyjście z tej trudnej sytuacji. To sukces całej piłkarskiej rodziny - powiedział Blatter, który był mediatorem pomiędzy zwaśnionymi stronami.

Zakaz ma zostać oficjalnie zdjęty 15 maja, gdy CAF zbierze się na walnym posiedzeniu. Jeśli rzeczywiście zakaz zostanie zdjęty, na nowo będą musiały zostać rozlosowane grupy eliminacyjne.

Atak terrorystów na autokar reprezentacji Togo ?

Więcej o: