Copa America: Tabarez: wiedzieliśmy, że nasz poziom rośnie

Po słabej fazie grupowej w wykonaniu półfinalistów ostatnich mistrzostw świata, Urugwaj wspiął się na wyżyny. W ćwierćfinale wyeliminował po rzutach karnych gospodarzy Copa America - Argentynę. - Wiedzieliśmy, że nasz poziom idzie do góry - mówił na pomeczowej konferencji trener Urugwaju Oscar Tabarez.

Czytaj więcej o meczu Argentyna - Urugwaj  ?

- Zaczęliśmy grać w Copa America - powiedział trener . To nawiązanie do poziomu, jaki jego zespół prezentował w fazie grupowej turnieju. Urugwajczycy nie grali tak, jak spodziewano się czy nawet oczekiwano od czwartej drużyny ostatnich mistrzostw świata w 2010 w RPA. Urugwajczycy zremisowali 1:1 z Chile i Peru, a z Meksykiem wygrali skromnym wynikiem 1:0.

- Wiedzieliśmy, że nasz poziom idzie do góry. Trudności, przez jakie przeszliśmy, pomogły nam zagrać taki mecz w ćwierćfinale - stwierdził Tabarez. - Im gorsza nasza sytuacja, tym lepszy futbol prezentujemy. Teraz świętujmy, ale tylko w szatni - dodał.

W półfinale Urugwajczycy zmierzą się z drużyną Peru, która w 1/4 finału pokonała Kolumbię 2:0.

- Nie sądzę, byśmy to my byli faworytami. To będzie bardzo trudne spotkanie - mówił Urugwajczyk. - To będzie spotkanie dwóch równych sobie drużyn. Musimy dążyć do zwycięstwa. To rodzaj kompromisu z ludźmi, którzy na to czekają - zakończył Tabarez.

"To nie porażka" - twierdzi po przegranej z Urugwajem Sergio Batista  ?

Piękniejsza strona Copa America. Galeria z trybun

Więcej o: