Copa America. Brazylia pokonuje Ekwador

Brazylia w ostatnim meczu grupy B Copa America pokonała Ekwador 4:2 i awansowała do ćwierćfinału tych rozgrywek. Tam zmierzy się z reprezentacją Paragwaju.

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

Spotkanie w Cordobie lepiej rozpoczęło się dla Canarinhos. W 28. minucie gola głową strzelił napastnik AC Milan Pato. Osiem minut przed końcem pierwszej połowy płaskim strzałem wyrównał Felipe Caicedo.

Zaledwie cztery minuty po wznowieniu gry w drugiej połowie Ganso obsłużył celnym podaniem Neymara, a gwiazdor Santosu pokonał bramkarza Ekwadorczyków. Dziesięć minut później znowu wyrównał Caicedo, ale to wszystko na co było stać w tym meczu Ekwador.

W 61. minucie na strzał zdecydował się Neymar. Bramkarz Ekwadoru Elizaga zdołał to uderzenie sparować, ale przy dobitce Pato nie miał już szans. W 72. minucie wynik meczu na 4:2 ustalił Neymar po podaniu Maicona.

W ćwierćfinale Canarinhos trafili na Paragwaj z którym grali już w grupie. Mecz zakończył się wynikiem 2:2.