Copa America. Menezes prosi brazylijskich kibiców o cierpliwość

Dwa punkty - taki dorobek mają po dwóch pierwszych meczach grupowych w Copa America pięciokrotni mistrzowie świata Brazylijczycy. Podobnie jak Argentyna, Canarinhos zawodzą w turnieju na całej linii i nie mogą mięć nic na swoje usprawiedliwienie. - Proszę o cierpliwość, kibice mogą w tym momencie nam bardzo pomóc? - apeluje trener Brazylii Mano Menezes.

W swoim pierwszym meczu grupowym złożona z gwiazd drużyna Menezesa nie potrafiła wbić gola ambitnie grającej Wenezueli. W sobotę Brazylijczycy byli o krok od pierwszej porażki w turnieju, ale ich honor w spotkaniu z Paragwajem uratował w ostatnich sekundach pojedynku zdobywca gola na 2:2 rezerwowy Fred.

- To jedna z moich najważniejszych bramek w karierze. Dzięki niej możemy oddychać nieco spokojniej.- powiedział po meczu snajper występujący na co dzień we Fluminense.

Można sobie tylko wyobrazić jaką ulgę po jego trafieniu poczuli pozostali gracze Brazylii, którzy zremisowali spotkanie na własne życzenie. Dwa gole dla Paragwaju padły po ich błędach w obronie. Szczególnie koszmarną wpadkę zaliczył Dani Alves przy akcji, po której piłkę do siatki wbił Valdez. - To był prosty błąd. Byłem atakowany w polu karnym i z łatwością dałem sobie odebrać piłkę - tłumaczył się gracz Barcelony. - Zrobiliśmy wszystko, aby wygrać ten mecz. Nasze dwa błędy dały Paragwajowi dwie bramki - mówił Luca Leiva.

- Biorąc pod uwagę przebieg meczu i to, że byliśmy w stanie śmierci, mogę powiedzieć, że remis jest fenomenalnym rezultatem - powiedział bramkarz Cesar.

Po dwóch meczach Brazylijczycy mają tylko dwa punkty, ale dzięki korzystnym wynikom w innych spotkaniach są na razie drudzy w swojej grupie. Spokój po meczu zachował trener Mano Menezes, który za sprawą mediów zwrócił się do czekających na wytłumaczenie słabej gry fanów. - Brazylijczycy są wystarczająco mądrzy, aby zauważyć jakie są realia. Proszę o cierpliwość, kibice mogą w tym momencie nam bardzo pomóc - mówił szkoleniowiec, który nie robił jednak z kolejnego remisu tragedii.

Piękniejsza strona Copa America. Galeria z trybun

 

Copa America. Brazylia ratuje remis z Paragwajem - relacja ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.