Copa America. Kolejny remis Argentyny

Gospodarze Copa America znów rozczarowali swoich kibiców. Po sensacyjnym remisie z Boliwią, w kolejnym meczu grupowym podopieczni Sergio Batisty zdobyli tylko punkt w rozegranym w Santa Fe pojedynku z Kolumbią.

Zobacz remis Argentyny na Z Czuba.tv ?

Po remisie w inauguracyjnym spotkaniu przeciwko Boliwii (1:1) na zawodników Albicelestes spadła zasłużona fala krytyki. Jedynym graczem, do którego nie można było mieć pretensji był Sergio Aguero. Snajper Atletico uratował Argentyńczykom remis, ale to i tak nie pomogło mu w wywalczeniu sobie miejsca w pierwszym składzie drużyny na pojedynek z Kolumbią. Aguero na boisku pojawił się w 61. minucie, ale ani on, ani pozostałe gwiazdy Argentyny nie potrafiły w środowym meczu pokonać kolumbijskiego bramkarza.

Mecz miał być starciem najskuteczniejszych zawodników Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej ostatnich rozgrywek. Naprzeciw siebie stanęli Lionel Messi i Radamel Falcao, ale tak jak w pierwszych meczach grupowych obaj zawiedli i między innymi dlatego kibice zgromadzeni na stadionie zwanym "Cmentarzem Słoni" nie zobaczyli bramek.

Od pierwszej minuty inicjatywa należała do Argentyny. Gospodarze zepchnęli Kolumbię do defensywy, ale ta broniła się umiejętnie i tak naprawdę nie pozwoliła rywalom na stworzenie sobie stuprocentowej okazji do zdobycia bramki. Co więcej, to podopieczni Dario Gomeza byli bliżsi gola w pierwszej odsłonie. W 20 minucie Adrian Ramos nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Romero.

Po zmianie stron Argentyńczycy nadal razili nieporadnością w ataku. Ich poczynania ożywił nieco wprowadzony Aguero, ale to Kolumbia stwarzała sobie lepsze okazje. Zawodnicy Gomeza nastawili się na grę z kontry i właśnie po jednej z nich szansę na swoją pierwszą bramkę w turnieju miał Falcao. Świetnie - nie pierwszy raz w tym meczu - spisał się jednak Romero.

Do ostatniego gwizdka wynik nie uległ zmianie i kibice Argentyny musieli po raz drugi w turnieju przeżyć ogromny zawód. Liderem po dwóch meczach jest z czterema punktami na koncie Kolumbia. W swoim ostatnim spotkaniu grupowym Argentyna zagra z Kostaryką.

Do ćwierćfinału awansują po dwie czołowe drużyny z każdej z trzech grup oraz dwie z najlepszym bilansem spośród tych, które zajmą trzecie lokaty.