Copa America. Skandal w reprezentacji Meksyku

Ośmiu piłkarzy reprezentacji Meksyku zostało zawieszonych na pół roku i ukaranych grzywną za incydent w hotelu po towarzyskim meczu z Ekwadorem w ostatnią sobotę. Ich reprezentacja przygotowuje się do rozpoczynającego się w piątek Copa America.

Młodzi Meksykanie zostali zawieszeni na pół roku i muszą zapłacić równowartość ponad czterech tys. dolarów w związku z incydentem do jakiego doszło w hotelu w Quito po ostatnim meczu towarzyskim z Ekwadorem. Jak oświadczył dyrektor reprezentacji Hector Gonzalez Inarruti piłkarze złamali regulamin. Piłkarze, którzy zostali zawieszeni to: napastnicy Marco Fabian de la Mora, Javier Cortes i Nestor Calderon, pomocnicy Jonathan Dos Santos, Jorge Hernandez, David Cabrera iobrońcy Nestor Vidrio and Israel Jimenez.

Władze hotelu twierdzą, że młodzi piłkarze zaprosili kobiety do swoich pokoi, które później zostały okradzione. - Nie zamierzamy komentować zajścia, ani podawać żadnych szczegółów. Piłkarze żałują tego, co zrobili, chcą przeprosić kibiców - dodał Inarruti.

Meksyk, którego seniorska reprezentacja w sobotę zdobyła po raz szósty w historii Złoty Puchar CONCACAF, na Copa America wysłał drużynę do lat 23 wzmocnioną o pięciu bardziej doświadczonych zawodników. Na turnieju w Argentynie Meksykanie zagrają w grupie C z Chile, Peru i Urugwajem.

Meksyk ze Złotym Pucharem CONCACAF (galeria)

Więcej o: