Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Specjalne słowa Messiego po spełnieniu marzenia. Czekał na to całą karierę

- Ten sukces chciałbym zadedykować mojej rodzinie, przyjaciołom i wszystkim ludziom, którzy nas wspierali. Przede wszystkim 45 milionom Argentyńczyków, którzy tak bardzo ucierpieli przez tego gównianego wirusa, szczególnie tym, których to najbardziej dotknęło. To wszystko jest dla was. I oczywiście dla Diego, który z pewnością nas wspierał tam, gdzie się znajduje - napisał Leo Messi, Wygrywając Copa America, Messi w końcu spełnił swoje marzenie - sięgnął po wielkie trofeum z reprezentacją Argentyny.

W sobotę reprezentacja Argentyny zdobyła swoje pierwsze duże trofeum od 28 lat, pokonując w finale Copa America Brazylię 1:0. Jej lider, Leo Messi, przekonał się, że czasami nawet do pięciu razy sztuka. Wspaniały Argentyńczyk aż czterokrotnie kończył finały wielkich turniejów ze łzami w oczach - trzy w Copa America (2007, 2015, 2016) i jeden w mistrzostwach świata (2014). Z tego powodu rozważał nawet zakończenie reprezentacyjnej kariery. Teraz, wreszcie, po tak wielu próbach Messi miał swoją chwilę triumfu z kadrą narodową, co też zauważyli jego koledzy, którzy to właśnie do niego podbiegli po ostatnim gwizdku sędziego. 

Zobacz wideo "Krytycy Luisa Enrique schowali się z powrotem do jaskini"

Lionel Messi, który jako kapitan podnosił trofeum za mistrzostwo Ameryki Południowej, odniósł się do tego sukcesu na Instagramie.

"Na Maracanie, w klasyku przeciwko Brazylii... To był niewiarygodny turniej. Wiemy, że możemy jeszcze poprawić wiele rzeczy, ale prawdą jest, że chłopaki zostawili serce na boisku i mając to szczęście, że jestem kapitanem tej wspaniałej grupy, nie mogę być bardziej dumny" - napisał Messi. 

"Ten sukces chciałbym zadedykować mojej rodzinie, która zawsze daje mi siłę, aby iść naprzód, moim przyjaciołom, których kochamy, i wszystkim ludziom, którzy nas wspierali. I przede wszystkim 45 milionom Argentyńczyków, którzy tak bardzo ucierpieli przez tego gównianego wirusa, szczególnie tym, których to najbardziej dotknęło. To wszystko jest dla was. I oczywiście dla Diego, który z pewnością nas wspierał tam, gdzie się znajduje" - dodawał jeden z najlepszych piłkarzy w historii futbolu.

APTOPIX Brazil Argentina Ecuador Copa America SoccerWielkie poświęcenie Leo Messiego! Trener Argentyny zdradził szokujące fakty

Nie zabrakło również prośby o rozwagę dla Argentyńczyków. Argentyna została bardzo mocno dotknięta pandemią koronawirusa, co spowodowało m.in. przeniesienie Copa America do Brazylii. "Świętując, musimy być dalej ostrożni. Nie zapominajmy, że wciąż nam trzeba wiele, aby wrócić do normalności. Wykorzystajcie to szczęście, aby nabrać siły do dalszej walki o zwycięstwo nad tym wirusem" - prosił Messi. 

"Dziękuję Bogu za wszystko, co mi powiedzieliście. Dziękuję, że mogę być Argentyńczykiem! Jesteśmy mistrzami Ameryki Południowej" - podsumował 34-letni gwiazdor, któremu 1 lipca wygasł kontrakt z FC Barceloną

 
Więcej o: