Messi znów pokazał magię. Co on wyprawia? Znamy wszystkich półfinalistów Copa America [WIDEO]

W niedzielną noc poznaliśmy wszystkich półfinalistów tegorocznej edycji Copa America. Argentyna bez większego problemu ograła Ekwador (3:0), natomiast Kolumbia wyeliminowała Urugwaj po rzutach karnych.

Copa America wkracza w decydującą fazę. Po niedzielnych spotkaniach poznaliśmy pary półfinałowe tegorocznej edycji. Argentyna zagra o finał z Kolumbią, natomiast Brazylia zmierzy się z reprezentacją Peru. Kolumbia oraz Peru awansowało do kolejnej fazy dopiero po rzutach karnych.

Leo Messi znów daje koncert. Gwiazda Albicelestes z golem i dwiema asystami

Argentyna od samego początku narzuciła swój styl gry Ekwadorowi, natomiast nie była w stanie wyjść odpowiednio szybko na prowadzenie. Pierwszy gol padł dopiero w 40. minucie, gdzie Leo Messi wykorzystał nieudaną interwencję bramkarza, obsługując Rodrigo De Paula. Ten wynik utrzymywał się przez długi czas i kolejny gol padł dopiero w 84. minucie za sprawą podania Messiego do Lautaro Martineza, i wykończenia akcji przez napastnika Interu. Messi z kolei pokonał bramkarza z rzutu wolnego w 93. minucie, a wcześniej czerwoną kartkę dostał Piero Hincapie.

Mecz Urugwaju z Kolumbią zapowiadał się bardzo interesująco, ale w pierwszej połowie działo się bardzo niewiele. Spotkanie ożyło w pierwszych minutach drugiej połowy, a swoje okazje miał Duvan Zapata, Nahitan Nandez czy Federico Valverde. Ostatecznie w 90 minutach nikt nie zdołał zdobyć bramki i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne (w Copa America nie ma dogrywek). Jedenastki wykorzystali Kolumbijczycy, natomiast po stronie Urugwaju spudłował Jose Maria Gimenez oraz Mattias Vina.

Tym samym Argentyna zagra z Kolumbią w półfinale Copa America, a drugą parę stworzy Brazylia oraz Peru. Spotkania odbędą się odpowiednio 6 i 7 lipca, a jako pierwsi o finał powalczą Canarinhos oraz Los Inkas. Finał Copa America odbędzie się w niedzielę czasu polskiego o godzinie 02:00 na stadionie Maracana.