Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bandycki faul Gabriela Jesusa w Copa America. "Jasny gwint!"

Reprezentacja Brazylii awansowała do półfinału Copa America mimo gry w osłabieniu. Brazylijczycy w meczu z Chile stracili Gabriela Jesusa, który dopuścił się bezmyślnego faulu.

Była 48. minuta meczu, kiedy Jesus i Eugenio Mena walczyli o piłkę. Chilijczyk miał do niej bliżej i przygotowywał się do zagrania głową. I trafił w piłkę, ale chwilę później upadł na murawę. Brazylijczyk bowiem postanowił, że spróbuje sięgnąć piłki nogą. W efekcie "popisał" się ciosem rodem ze sportów walki. Jesus trafił rywala wyprostowaną, wysoko uniesioną nogą w okolice barku. Sędzia się nie zastanawiał i z miejsca pokazał Jesusowi czerwoną kartkę za to bezmyślne wejście. Piłkarz wiedział, co zrobił i nawet nie protestował, kiedy arbiter wyrzucił go z boiska.

Zobacz wideo "Był wygwizdywany i krytykowany. Teraz wszyscy kłaniają mu się w pas"

Gol Lionela Messiego w meczu z BoliwiąMagia Messiego! Goni Pelego i Lewandowskiego, a Argentyna gromi [WIDEO]

Bandycki faul Gabriela Jesusa. "Jasny gwint!"

Obserwatorzy meczu nie zostawili na nim suchej nitki. "Przestępca" – napisała Morena Beltran z ESPN. "Jasny gwint, Gabriel Jesus dostał czerwoną kartkę i jak najbardziej na nią zasłużył" – napisał dziennikarz Grant Wahl. "Co on sobie myślał?!" – zastanawiał się Kelcey Brade.

Czerwona kartka dla Jesusa została pokazana zaledwie dwie minuty po tym, jak Brazylia objęła prowadzenie. Można więc powiedzieć, że Brazylijczycy strzelili bramkę w ostatnim momencie, bo do końca meczu już się tylko bronili i próbowali dowieźć wynik do końca. Gola dla Brazylijczyków strzelił Lucas Paqueta, który zaliczył prawdziwe wejście smoka. Na boisku pojawił się po przerwie, a już w 46. minucie wpisał się na listę strzelców. W 62. minucie Chile wyrównało za sprawą Eduardo Vargasa, ale jego bramka nie została uznana ze względu na spalonego. Brazylijczycy ostatecznie dowieźli korzystny rezultat do końca i w półfinale zagrają z Peru.

- Awans! Niestety, popełniłem błąd, który mógł kosztować moją drużynę, ale zespół po raz kolejny pokazał siłę. Przepraszam swoich kolegów i zawsze będę próbował uczyć się na swoich błędach. Cieszczę się, że z Meną jest wszystko w porządku. Już ze sobą rozmawialiśmy. Jeszcze raz – ten zespół jest gigantyczny! Jesteśmy w półfinale! – napisał po meczu Gabriel Jesus na swoim Instagramie. Brazylijczyk będzie jednak musiał odpuścić mecz półfinałowy ze względu na zawieszenie po czerwonej kartce.

Brazil Ecuador Copa America SoccerWszystko jasne! Poznaliśmy komplet ćwierćfinalistów Copa America

Więcej o: