Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zmiana gospodarza na dwa tygodnie przed startem Copa America. "Potwierdzone"

Tegoroczne Copa America odbędzie się w Brazylii - zadecydowała federacja CONMEBOL. Zmiana gospodarza nastąpiła na dwa tygodnie przed imprezą kiedy okazało się, że nie będzie jej mogła zorganizować Argentyna.

Copa America, tak samo jak Euro 2020, miało się odbyć już rok temu. Turniej miały zorganizować dwa kraje - Kolumbia i Argentyna. Impreza została przełożona ze względu na pandemię koronawirusa. Później z roli gospodarza zrezygnowała Kolumbia ze względu na niestabilną sytuację polityczną kraju.

Zobacz wideo Piłkarze polskiej reprezentacji już się zaszczepili

Koronawirus nie odpuścił i ponownie storpedował rozgrywki. W niedzielę wieczorem okazało się, że również Argentyna nie zorganizuje mistrzostw. Kraj zmaga się z kolejną falą zachorowań. W miniony weekend wprowadzono w tym kraju ścisły lockdown i masę obostrzeń. W ostatnim tygodniu Argentyna odnotowywała 35 tysięcy zakażeń i 500 zgonów dziennie. Z powodu COVID-19 odeszło już niemal 80 tysięcy ludzi.

Brazylia nowym gospodarzem Copa America

CONMEBOL nie czekał i szybko ogłosił nowego gospodarza imprezy. Zostanie nim Brazylia, która gościła turniej dwa lata temu. "Copa America 2021 zostanie rozegrane w Brazylii. Daty rozpoczęcia i zakończenia są potwierdzone. O miejscach spotkań i terminarzu CONMEBOL poinformuje w najbliższych godzinach. Najstarszy turniej międzypaństwowy zachwyci cały kontynent!" – napisano na Twitterze federacji.

Turniej rozpocznie się 13 czerwca. Udział w nim weźmie 10 drużyn. W grupie A znalazły się Argentyna, Boliwia, Chile, Paragwaj i Urugwaj; w grupie B: Brazylia, Kolumbia, Ekwador, Peru i Wenezuela. Cztery najlepsze drużyny z każdej grupy awansowałyby do fazy pucharowej, a finał pierwotnie miał zostać rozegrany w kolumbijskiej Barranquilli. Byłby to pierwszy turniej Copa America, którego gospodarzami miały być dwa kraje. Katar, gospodarz mundialu 2022 roku, oraz Australia, które miały zagrać jako goście, zdecydowały się w lutym wycofać z powodu pandemii koronawirusa. W 2019 roku triumfatorem rozgrywek okazała się Brazylia.

Więcej o: