Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

TVP zaskoczyło kibiców! Kolejny turniej w otwartej telewizji. "Szach mat"

Dwa dni po rozpoczęciu Euro 2020 zmagania rozpoczną również piłkarze z Ameryki Południowej. 13 czerwca rozpocznie się Copa America 2021, czyli południowoamerykański odpowiednik mistrzostw Europy. Transmisje ze spotkań tego turnieju w polskiej telewizji przeprowadzi TVP Sport.

Informację o uzyskaniu praw do transmitowania spotkań w ramach Copa America 2021 przekazał na Twitterze dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski.

Niemcy mają plan. Lewandowski osaczony. Niemcy mają plan. Lewandowski osaczony. "Musimy uratować rekord Muellera"

Copa America 2021. Brazylia broni tytułu

Tegoroczna edycja Copa America będzie pierwszą, której gospodarzem będzie więcej niż jeden kraj. Spotkania będą rozgrywane na ośmiu stadionach w ośmiu różnych miastach w Argentynie i Kolumbii. Spotkania odbędą się na Estadio Mario Alberto Kempes w Córdobie, Estadio Malvinas Argentinas w Mendozie, Estadio Monumental w Buenos Aires, Estadio Ciudad de La Plata w La Plata, Estadio Olímpico Pascual Guerrero w Cali, Atanasio Girardot Stadium w Medellín, Estadio Metropolitano Roberto Meléndez w Barranquilla i Estadio El Campín w Bogocie.

Zobacz wideo Oni mogą zastąpić Messiego i Ronaldo! Ta zmiana dzieje się na naszych oczach

Tytułu sprzed dwóch lat będzie bronić Brazylia, która w 2019 roku w turnieju organizowanym we własnym kraju pokonała w finale Peru 2:1. Dwie wcześniejsze edycje (2015 i 2016) padły łupem reprezentacji Chile, która dwukrotnie pokonywała Argentynę po serii rzutów karnych.

Copa America 2021. Skład grup i terminarz meczów

W Copa America 2021 weźmie udział 10 zespołów, podzielonych na dwie grupy.

  • Grupa A (Strefa Południowa): Argentyna, Boliwia, Chile, Paragwaj, Urugwaj
  • Grupa B (Strefa Północna): Kolumbia, Brazylia, Ekwador, Peru, Wenezuela

Pierwszy mecz Copa America 2021 zaplanowano na 13 czerwca o godzinie 23:00 czasu polskiego. Na Estadio Monumental w Buenos Aires dojdzie do pojedynku finalistów z lat 2015 i 2016 - Argentyny i Chile. Trzy godziny później rozpocznie się z kolei pojedynek Paragwaju z Boliwią.

Jan Biegański w koszulce reprezentacji Polski U-19Objawienie ekstraklasy może trafić do Lazio! 18-latek może przebierać w ofertach

Faza grupowa Copa America 2021 zakończy się 29 czerwca. Na 2 i 3 lipca zaplanowano ćwierćfinały. Następnie 5 i 6 lipca odbędą się półfinały, trzy dni później dojdzie do spotkania o trzecie miejsce, zaś finał odbędzie się 10 lipca.

Więcej o: