Copa America może zostać przeniesione w ostatniej chwili. Wszystko przez protesty

Prezydent Argentyny Alberto Fernandez zaproponował Południowoamerykańskiej Konfederacji Piłki Nożnej (CONMEBOL) organizację tegorocznego Copa America w Argentynie. Według początkowych założeń kraj miał być współorganizatorem turnieju z Kolumbią, w której wybuchła fala protestów.

Copa America 2021 po raz pierwszy w swojej 105-letniej historii zostanie zorganizowana w dwóch państwach. W Argentynie zostanie rozegranych 13 spotkań, natomiast w Kolumbii piętnaście wliczając w to finał turnieju, który odbędzie się 10 lipca w Barranquilla. We wtorek prezydent Alberto Fernandez wyszedł jednak z propozycją przeniesienia całego turnieju do Argentyny. 

Zobacz wideo "Kamil jest w szoku". Agent ujawnia, jak Grosicki dowiedział się, że nie jedzie na Euro [SEKCJA PIŁKARSKA #88]

Argentyna chce przejąć Copa America 2021. Co na to CONMEBOL?

Jest to wynik ogólnokrajowych protestów w Kolumbii. Jak donosi portal "Sportstar" odnotowano co najmniej 15 ofiar śmiertelnych, choć zdaniem agencji "Reuters" liczba ta może wynosić nawet ponad 40 ofiar. - Jeżeli pojawi się problem, jesteśmy odpowiednio przygotowani na samodzielną organizację Copa America, ale dokumenty musiałyby być jasne i czytelne. Jeśli CONMEBOL powie: "Możecie je poprowadzić", wtedy będę gotowy się z nimi zapoznać - powiedział prezydent Argentyny w rozmowie z "Radio 10".

Włoski dziennikarz przekonuje: Długa lista chętnych po Aleksandra BuksęMedia: Aleksander Buksa blisko transferu do ćwierćfinalisty Ligi Mistrzów

Alberto Fernandez apelował do władz Południowoamerykańskiej Konfederacji Piłki Nożnej o zapewnieniu "ścisłych gwarancji" bezpieczeństwa organizacji Copa America. Prezydent Argentyny zaniepokoił się nagłym wzrostem przypadków zakażeń koronawirusemRiver Plate. W sumie pozytywny wynik testów wykazano u 20 członków klubu. 

Protesty w Kolumbii ruszyły pod koniec kwietnia. Obywatele wyszli na ulice sprzeciwiając się władzom po podniesieniu podatków, chcą zwalczyć przemoc policyjną oraz żądają większych możliwości dla młodych ludzi. Jak donosi "AP News", w zeszłym tygodniu w miastach Pereira i Barranquilla doszło do starcia protestujących z policją. Stąd wątpliwości organizacji turnieju w Kolumbii. Władze kraju informują jednak, że Copa America może się odbyć bez problemów.  

Potężny zastrzyk gotówki dla FC Barcelony. Potężny zastrzyk gotówki dla FC Barcelony. "Możemy być spokojni"

Copa America ma się odbyć od 13 czerwca do 10 lipca 2021 roku. W turnieju weźmie udział 10 reprezentacji z Ameryki Południowej: Argentyna, Kolumbia, Brazylia, Boliwia, Chile, Ekwador, Paragwaj, Peru, Urugwaj oraz Wenezuela. Tytułu mistrzowskiego z 2019 roku będą bronili Brazylijczycy. Tegoroczne mecze Copa America zostaną rozegrane na ośmiu różnych stadionach

Więcej o: