Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie! Jest kara dla Leo Messiego za czerwoną kartkę i wypowiedź o sędziach na Copa America

Leo Messi został zawieszony na jedno spotkanie reprezentacji Argentyny w eliminacjach do mistrzostw świata w 2022 roku. Argentyńczyk musi też zapłacić 1500 dolarów grzywny. To kara za czerwoną kartkę w meczu o trzecie miejsce Copa America oraz późniejsze słowa Messiego o sędziach.
Zobacz wideo

Materiał wideo pochodzi z serwisu VOD

- Nie ma wątpliwości, wszystko jest ustawione pod Brazylię. Korupcja, sędziowie i cała reszta niszczy naszą piłkę nożną - grzmiał Leo Messi po meczu o trzecie miejsce Copa America. Jego reprezentacja wygrała w tym spotkaniu z Chile 2:1, ale gwiazdor FC Barcelony dostał czerwoną kartkę i wyleciał z boiska. Przedstawiciele CONMEBOL natychmiast zareagowali na słowa Messiego.

To nie do przyjęcia, że wygłasza się nieuzasadnione oskarżenia, które mijają się z prawdą i podają w wątpliwość integralność Copa America. To brak szacunku do rozgrywek, do wszystkich piłkarzy biorących w nich udział i do setek profesjonalistów z CONMEBOL

Leo Messi przeprosił i poznał karę

Tak brzmiał oficjalny komunikat władz konfederacji. Leo Messi przeprosił działaczy za swoje słowa, a teraz poznał oficjalną karę. Argentyńczyk został zawieszony na jedno spotkanie reprezentacji w eliminacjach do mistrzostw świata w 2022 roku. Musi też zapłacić 1500 dolarów grzywny.

Eliminacje mistrzostw świata 2022 w strefie południowoamerykańskiej rozpoczną się 23 marca 2020 roku. Awans na turniej w Katarze uzyskają cztery najlepsze reprezentacje, piąta zagra w barażach.