Neymar nie jest już kapitanem reprezentacji Brazylii! Burza w kadrze tuż przed Copa America

Tuż przed startem Copa America w kadrze Brazylii zapanowało ogromne zamieszanie. Selekcjoner "Canarinhos" - Tite - pozbawił Neymara kapitańskiej opaski. Podobno jest to pokłosie problemów dyscyplinarnych, jakie ciągną się w tym sezonie za gwiazdą PSG.
Zobacz wideo

Choć do rozpoczęcia Copa America w Brazylii pozostały ponad dwa tygodnie, to w kadrze gospodarzy już teraz doszło do sporego zamieszania. W miniony weekend selekcjoner „Canarinhos” – Tite – pozbawił Neymara opaski kapitańskiej. W nadchodzących meczach towarzyskich (z Katarem i Hondurasem), a także podczas turnieju o mistrzostwo Ameryki Południowej, rolę kapitana obejmie inny zawodnik PSG – Dani Alves. Decyzję trenera potwierdziła krajowa federacja. 

Neymar nie jest już kapitanem reprezentacji Brazylii! To kara za problemy dyscyplinarne?

Powodem degradacji Neymara mogą być kwestie dyscyplinarne, które ciągną się w tym sezonie za 27-latkiem. Przypomnijmy, że po przegranym przez PSG finale Pucharu Francji, napastnik starł się z jednym z kibiców. Wcześniej, gwiazdor paryskiego klubu został zawieszony na trzy mecze w Lidze Mistrzów za obrażanie sędziów za pośrednictwem mediów społecznościowych. Piłkarz dopuścił się tego po tym, jak Manchester United wyeliminował paryski klub w 1/8 finału Champions League. 

Były piłkarz Barcelony nosił kapitańską opaskę opaskę od września 2018 roku. 

Copa America 2019 rozpocznie się 14 czerwca i potrwa do 7 lipca. Gospodarze będą rywalizować w grupie A z: Boliwią, Peru i Wenezuelą. Przed trzema laty turniej wygrało Chile. 

Więcej o: