Wicemistrzowie świata od samego początku uzyskali miażdżącą przewagę nad rywalem. Argentyńczycy prowadzenie objęli już w 3. minucie - wtedy Messi znakomicie zagrał do niepilnowanego Lavezziego, który pewnym strzałem głową pokonał Brada Guzana. Na 2:0 32. minucie podwyższył właśnie Messi. Kolejne dwie bramki Argentyna zdobyła po przerwie - w 50. min i 86. min do siatki rywala trafiał Higuain. Reprezentacja USA w ciągu meczu nie oddała ani jednego strzału.
To piąte zwycięstwo Argentyny w piątym meczu turnieju. Wcześniej Messi i spółka pokonali: Wenezuelę (4:1), Boliwię (3:0), Panamę (5:0) oraz Chile (2:1).
W nocy z środy na czwartek (godz. 2:00) rozpocznie się drugi półfinał Copa America - Kolumbia zagra z Chile.
Ukraina - Polska. Chytry Lewandowski, Pazdan rób głębię! [MEMY]