Copa America. Remis Brazylii z Ekwadorem. Zwycięstwo Peru

Brazylia tylko zremisowała z Ekwadorem w pierwszej kolejce Copa America Centenario rozgrywanego w USA. W tej samej grupie Peru skromnie pokonało Haiti 1-0.

Ekwador został jednak skrzywdzony przez sędziego. W 66. minucie Miller Bolanos strzelił nieco przypadkowego gola, ale sędzia uznał, iż zagrywał piłkę zza linii końcowej. Fatalny błąd w tej sytuacji popełnił bramkarz Brazylii Alisson - który zostanie nowym piłkarzem Romy i być może będzie rywalizował z Wojciechem Szczęsnym o miejsce w bramce.

Kliknij tutaj, jeśli nie widzisz wideo

Brazylia miała więcej okazji w meczu rozgrywanym na stadionie Rose Bowl - to tam wygrali mistrzostwo świata w 1994 roku - ale najlepsze okazje zmarnowali Philippe Coutinho na początku spotkania i Lucas Moura w końcówce. Strzały obu piłkarzy obronił Esteban Dreer.

Brazylia grała bez Neymara, który oglądał spotkanie z trybun. Nie gra na Copa America, gdyż wystąpi na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janerio.

Liderem tej grupy zostało Peru, które pokonało Haiti 1-0. Jedynego gola strzelił Jose Paolo Guerrero. To było jego 27. trafienie w reprezentacji, dzięki czemu został najlepszym strzelcem w historii Peru - wyprzedził legendarnego Teofilo Cubillasa. Peru było lepsze, ale Haiti miało znakomitą okazję na wyrównanie w samej końcówce. Rezerwowy Kervens Belfort zmarnował jednak prostą okazję.

W następnej kolejce Brazylia zagra z Haiti, natomiast Ekwador z Peru. Oba mecze zostaną rozegrane w nocy ze środy na czwartek - kolejno o 1:30 oraz o 4:00.

Zobacz wideo

"Daily Mail" wybrał największe młode talenty, które zagrają na Euro 2016. Jest jeden Polak!

Więcej o: