Copa America. Zredukowano karę dla Jary

Chilijczyk Gonzalo Jara za włożenie palca między pośladki Edinsona Cavaniego początkowo został zawieszony na trzy spotkania, a chilijska federacja została ukarana grzywną w wysokości 7500 dolarów. Gospodarze trwającego turnieju postanowili odwołać się od tej decyzji i dzięki temu skrócili zawodnikowi okres zawieszenia.

Karę zredukowano z trzech do dwóch spotkań, a grzywnę z 7,5 tys. do 5 tys. Mimo wszystko Jary na Copa America już nie zobaczymy. Chile na turnieju rozegra jeszcze dwa mecze.

Do zdarzenia doszło w 63. minucie środowego spotkania w Santiago, przy stanie 0:0. Sprowokowany Cavani klepnął lekko w policzek Jarę. Chilijczyk złapał się za twarz i teatralnie padł na ziemię. Sędzia widział dopiero końcową fazę incydentu i zdecydował się pokazać napastnikowi "Urusów" żółtą kartkę. Ponieważ wcześniej także został ukarany żółtą kartką, w konsekwencji musiał opuścić boisko. Mecz zakończył się zwycięstwem Chile 1:0. W półfinale, w nocy z poniedziałku na wtorek czasu polskiego, gospodarze mistrzostw Ameryki Południowej zmierzą się z Peru. Drugą parę tworzą drużyny Argentyny i Paragwaju.

Wygraj piłkę, którą kopali Messi, Neymar lub Krychowiak [KONKURS]

Więcej o: