Copa America. Messi: niesamowite, jak trudno mi strzelić gola w reprezentacji

- Gdy go zobaczyłem, chciałem się zabić - powiedział Leo Messi, odnosząc się do fenomenalnej interwencji Davida Ospiny w meczu Argentyny z Kolumbią. Argentyna awansowała po rzutach karnych do półfinału.

- To niesamowite, jak trudno strzela mi się gole w reprezentacji - stwierdził Messi. Z Kolumbią był bardzo aktywny, ale miał tylko jedną znakomitą okazję do strzelenia gola. Uderzył piłkę głową i wydawało się, że zmierza ona do siatki, ale Ospina wybił ją w świetnym stylu.

- Nawet nie widziałem, jak wstawał. Myślałem, że nadal leży na ziemi i powiedziałem sobie, że strzelę tego gola. Gdy go zobaczyłem, chciałem się zabić - powiedział Argentyńczyk. Od półfinału Copa America w 2007 roku i meczu z Meksykiem nie strzelił ani jednego gola w fazie pucharowej wielkiego turnieju. Nie zdobył ani jednej bramki podczas MŚ 2010 oraz Copa America 2011. Na zeszłorocznych mistrzostwach świata w Brazylii zdobył cztery bramki, ale wszystkie w fazie grupowej. Podczas trwającego turnieju na listę strzelców wpisał się raz, z rzutu karnego z Paragwajem. Z tym samym rywalem Argentyna powalczy o awans do finału.

Pobierz najnowszą wtyczkę Gazeta.pl. Śledzenie najnowszych informacji jeszcze nigdy nie było takie proste.

Więcej o: