Copa America. Selekcjoner Brazylii: 15 piłkarzy było chorych

W tym tygodniu Brazylijczycy mniej trenowali, gdyż aż 15 piłkarzy było chorych i cierpiało m.in. na bóle głowy - powiedział selekcjoner ?Canarinhos? Dunga. Brazylia przegrała po rzutach karnych z Paragwajem i odpadła z Copa America już w ćwierćfinale.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- To nie wymówka, ale 15 naszych piłkarzy złapało wirusa. Musieliśmy ograniczyć treningi. Piłkarzy bolała głowa oraz plecy. Niektórzy odczuwali większy ból od pozostałych. Musieliśmy zmniejszyć intensywność treningów, by im pomóc. Część wymiotowała. Willian nie czuł się za dobrze w przerwie, Robinho cierpiał pod koniec meczu.

Pomimo porażki Dunga był w miarę zadowolony z występu swojego zespołu. - Musieliśmy zagrać mądrze, patrząc pod kątem wysiłku fizycznego i staraliśmy się wygrać do samego końca. Chcieliśmy powstrzymać najsilniejszą broń Paragwajczyków, górne piłki. Mieliśmy dobre momenty w tym meczu, graliśmy szybko i przerzucaliśmy piłkę na drugą stronę. Lecz ostatecznie zabrakło nam tej szybkości.

- Na ten turniej nie pojechało pięciu naszych piłkarzy, co utrudniło nam życie. Musimy wprowadzić zmiany, ale nie możemy pozbyć się doświadczenia nabytego podczas takiego turnieju. Neymar [został zawieszony po drugim meczu grupowym] jest ważny, tak jak i w Barcelonie, ale mamy piłkarzy o odpowiedniej jakości.

Pobierz najnowszą wtyczkę Gazeta.pl. Śledzenie najnowszych informacji jeszcze nigdy nie było takie proste.

Więcej o: