Copa America. Dunga i koledzy nie chcieli Neymara

Zdyskwalifikowany na cztery mecze Neymar wrócił w poniedziałek rano do Brazylii. Jak podają media, trenerzy nie chcieli odwoływać się od kary, by gwiazdor Barcelony nie rozpraszał kolegów swoją obecnością. Piłkarze poparli takie rozwiązanie.

Neymar został zawieszony na cztery mecze za udział w awanturze po grupowym meczu z Kolumbią. To oznacza, że na tegorocznym Copa America już nie zagra.

Niedzielny mecz z Wenezuelą Neymar obejrzał z trybun, a w poniedziałek po 9 rano odleciał z Chile prywatnym samolotem do Brazylii. To efekt decyzji selekcjonera Carlosa Dungi, którą poparli Thiago Silva i Miranda, będący przedstawicielami piłkarzy.

Brazylia bez Neymara wcale nie gorsza? [ANALIZA]

Teoretycznie Brazylia mogła się odwołać od kary dla piłkarza i uzyskać skrócenie jej o jedno spotkanie, co pozwoliłoby napastnikowi Barcelony zagrać w ewentualnym finale. Nieoficjalnie kierownictwo kadry bało się, że taka sytuacja źle odbiłaby się na drużynie. Zrezygnowano więc ze składania odwołania.

- Zespół zjednoczył się w tej sytuacji, zaczął pracować na nowo jako kolektyw, co jest teraz szczególnie istotne. Nie chcieliśmy wprowadzać niestabilności - tłumaczył Dunga.

Media podkreślają, że selekcjoner obrał zupełnie inną taktykę niż przed rokiem Luiz Felipe Scolari. Wówczas trener po kontuzji Neymara jednoczył drużynę wokół niego, nie brakowało specjalnych gestów i dedykacji dla nieobecnego na boisku lidera.

W ćwierćfinale w sobotę o 23.30 Brazylia zmierzy się z Paragwajem.

Zobacz wideo

Piękne kobiety, fantastyczne kreacje kibiców i piłka nożna, czyli Copa America [DUŻO ZDJĘĆ]

źródło: Okazje.info

Czy Dunga ma rację, nie odwołując się od kary dla Neymara?
Więcej o: