Copa America. Brazylia gra dalej. Znamy pary ćwierćfinałowe

Brazylijczycy po bramkach Thiago Silvy i Firmino pokonali 2:1 Wenezuelę i awansowali do ćwierćfinału Copa America. O półfinał powalczą z reprezentacją Paragwaju. Dalej grają także Peru oraz Kolumbia.

W pierwszym meczu grupy C Peru zremisowało bezbramkowo z Kolumbią i zapewniło sobie awans do ćwierćfinału. Ostatecznie pierwsze miejsce w grupie zajęli Brazylijczycy, przed Peru i Kolumbią.

Brazylijczycy, którzy musieli sobie radzić bez zawieszonego Neymara , od początku meczu mieli przewagę. W 9. minucie padła pierwsza bramka - Robinho dośrodkował z rzutu rożnego, Thiago Silva uderzył z 12 metrów z woleja i pokonał Baroję. Na 2:0 tuż po zmianie stron podwyższył Firmino, który wykończył świetną akcję Williana.

Brazylijczycy mieli kolejne szanse, ale w 84. minucie kontaktowego gola strzelili Wenezuelczycy. Fedor z najbliższej odległości dobił strzał Arango z rzutu wolnego. Na więcej nie było ich jednak stać, tym samym pożegnali się z turniejem.

O półfinał Brazylijczycy zagrają z Paragwajem, a Peru z Boliwią. Najciekawiej zapowiada się pojedynek Argentyńczyków z Kolumbijczykami.