Copa America 2015. Peru w ćwierćfinale

Reprezentanci Peru dzięki bezbramkowemu remisowi z Kolumbią awansowali do ćwierćfinału Copa America. Kolumbia musi czekać na wynik spotkania Brazylii z Wenezuelą. Jakikolwiek remis w tym spotkaniu będzie oznaczał koniec turnieju dla Kolumbii.

Przed meczem w grupie C sytuacja była arcyciekawa. Wszystkie drużyny po dwóch kolejkach spotkań miały po trzy punkty. Liderem grupy była Brazylia (bilans 2-2), która wyprzedzała Peru (2-2), gdyż wygrała bezpośredni mecz. Trzecia była Wenezuela (1-1), ponieważ wygrała mecz z czwartą Kolumbią (1-1).

Dlatego Kolumbijczycy od początku meczu wzięli sprawy w swoje ręce i ruszyli ostro do ataku. Dobrą sytuację już w 5. minucie meczu miał Falcao, ale jego strzał zdołał obronić dobrze dysponowany tego dnia bramkarz Peru. Później jednak sytuacji podbramkowych brakowało.

W drugiej połowie meczu Kolumbię rozruszało wejście na boisko Jacksona Martineza, który zmienił Falcao. Martinez chwilę po tym jak pojawił się na murawie mógł zanotować asystę. Zagrał podanie między obrońców na wolne pole w kierunku Gutierreza, ale bramkarz Peru wyszedł z bramki i uprzedził atakującego gracza Kolumbii.

Tylko na tyle było tego dnia stać Kolumbię i mecz zakończył się bezbramkowym remisem, dzięki któremu do ćwierćfinału awansowali reprezentanci Peru. Los Kolumbijczyków zależny od pojedynku Brazylia - Wenezuela. Jeśli w tym spotkani, któraś z drużyn wygra, to Kolumbia awansuje dalej z trzeciego miejsca w grupie. Jeśli padnie jakikolwiek remis, to Kolumbia zajmie ostatnie miejsce w grupie i odpadnie, a dalej prócz Peru zagrają Wenezuela i Brazylia.