Copa America. Neymar już nie zagra w turnieju

Neymar został zawieszony na cztery mecze za udział w awanturze po meczu z Kolumbią. To oznacza, że na tegorocznym Copa America już nie zagra. Z informacji hiszpańskiego ?Sportu? wynika, że to kara przede wszystkim za obrażanie sędziego.

Sędzia pokazał gwieździe Barcelony czerwoną kartkę po tym, jak Neymar uderzył głową Jeisona Murillo. Chwilę wcześniej Neymar kopnął piłką w plecy Pablo Armero. Jednak tak ostra kara wynika z obrażania sędziego po meczu. Z jego raportu wynika, że Neymar powiedział do niego: "chcesz stać się sławny moim kosztem sku***synu". Nieoficjalnie te doniesienia miał potwierdzić jeden z członków komitetu dyscyplinarnego. Początkowo Neymar miał zostać zawieszony na pięć spotkań. Dostał również karę finansową (10 tys. dolarów). Brazylia w niedzielę zagra z Wenezuelą o awans z fazy grupowej.

Brazylijczycy mogą się odwołać od tej decyzji do Conmebol, południowoamerykańskiej federacji piłkarskiej. Neymar poprowadził "Canarinhos" do zwycięstwa w pierwszym meczu z Peru (2:1). Strzelił gola i zaliczył asystę. Pod jego nieobecność miejsce w pierwszym składzie może zająć Philippe Coutinho lub Douglas Costa.

Takim to dobrze! Sportowcy na wakacjach

źródło: Okazje.info

Więcej o: