Ekstraklasa. UEFA ukarała Jagiellonię za zachowanie kibiców

Jagiellonia Białystok została ukarana kwotą 20 000 euro w związku z nieodpowiednim zachowaniem jej kibiców podczas rewanżowego meczu z Arisem Saloniki rozgrywanego 05.08.2010 w Grecji - czytamy na oficjalnej stronie internetowej lidera Ekstraklasy.

SPORT.PL na FACEBOOK-u - wejdź na nasz profil, zostań fanem. Komentuj, dyskutuj, radź! ?

W raporcie przygotowanym przez delegata UEFA, Christiana Kofoeda, wymienione zostały wszelkie obiekcje kierowane w stosunku do kibiców Jagiellonii, m.in. użycie pirotechniki na stadionie, przerwanie meczu na około dwie minuty spowodowane złym zachowaniem fanów żółto-czerwonych a także dalsze zajścia, również pomeczowe, które miały miejsce w Grecji.

Wzięto jednocześnie pod uwagę skargi Zarządu Klubu wobec Greków i dopatrzono się wielu nieprawidłowości, takich jak.: obrzucenie kamieniami autokaru z zawodnikami naszego klubu; użycie przez policję gazu łzawiącego podczas rozgrzewki naszych zawodników; oślepianie przez greckich kibiców Grzegorza Sandomierskiego laserem; obrzucenie ławki rezerwowych oraz przedstawicieli klubu butelkami i innymi przedmiotami; wkraczanie w strefę techniczną Jagiellonii nieuprawnionych osób; agresywne zachowanie ochrony podczas wydalenia na trybuny Michała Probierza i Ryszarda Jankowskiego; prowokacje greckich fanów w stosunku do kibiców Jagiellonii oraz agresywne interweniowanie greckich ochroniarzy nie potrafiących zachować odpowiednich proporcji sił i środków.

UEFA wzięła pod uwagę tak przewinienia kibiców Jagiellonii jak i działania przeciw nim kierowane. W uzasadnieniu stwierdziła, iż pomimo licznych prowokacji za niedopuszczalne uważa odpalanie i wnoszenie pirotechniki na obiekt, działania mające na celu zniszczenie stadionu oraz przede wszystkim spowodowanie przerwania meczu przez rumuńskiego arbitra. W związku z powyższym, oraz mając na uwadze skargi Zarządu Jagiellonii, UEFA, nałożyła na klub ze stolicy Podlasia karę w wysokości 20 000 euro.

Gola ominie Młoda Ekstraklasa? ?

Więcej o: